Ubuntu se prokázal jako nejlepší volba pro neziskovou rádiovou stanici

Ubuntu se ukázalo jako optimální volba pro neziskovou radiostanici
Lehkost v přechodu, snadné použití, velký klient / server a vysoká spolehlivost – Ubuntu se ukázalo nejlepší volbou pro KRUU rozhlasovou stanici.

Pozadí

KRUU-FM, nezisková komunitní rozhlasová stanice se sídlem v Iowa v USA, vysílá na místě 24 hodin denně přes FM signál, a on-line do 30 zemí prostřednictvím MP3 audio. Mají asi 50 hostů, kteří vytvářejí řadu programů - od příběhů před spaním až po death metal.

Problém

KRUU-FM potřebovala aktualizaci operačního systému ve svém ateliéru a hledala řešení, které:

  • Vypadá dobře a je snadné k používání tak, aby uživatelé systémů Windows a Mac se mohli ihned zorientovat v pracovním prostředí.
  • Bude spolehlivé a snadno spravovatelné lokálně i vzdáleně.
  • Bude podporované pro audio editaci a míchání software/hardware.

Řešení

Sundar Raman, moderátor KRUU-FM, se rozhodl implementovat Ubuntu. Říká: "Naše požadavky byly poměrně složité a naše rozhodnutí použít Ubuntu bylo založeno na třech výše zmíněných faktorech. Nechtěli jsme uvíznout ve světě řízení různých binárních distribucí na základě toho, co je a co není podporováno. Správce balíčků Synaptic je mnohem elegantnější než RPM-based řešení v některých distribucích pro Linux a mohou být využívány úplně každým.
Jednoznačně jsme chtěli distro, které by bylo použitelné pro běžného uživatele."

Výsledek

Řízení na straně klienta: Ubuntu se snadno rozbaluje. Aplikace hledání a instalace jsou mnohem snadnější než na odpovídajícím proprietárním software, jeho instalace je pohodlnější než některých jiných distribucí. Řízení na straně serveru: Denní technická podpora netechnických pracovníků
byla rovněž usnadněna přehledným designem Ubuntu a možností přidat Nautilus skripty a tak dělat mnoho menších úloh (audio konverzi, automatické ukládání atd.).
Silná podpora komunity: centralizované ubuntuforums.org a launchpad.net fóra / aplikace poskytují velkou pomoc jak pracovat správně při nástupu do systému. Sundar řekl na závěr: "Ubuntu je vypracované velmi technicky. Nicméně, to co je skutečně pozoruhodné je oblast podpory a komunity. Vzhledem k tomu je Ubuntu tak populární, a tak jsme se rozhodli přejít 100% na Linux a je dobře podporováno i pro naše nahrávání a míchání konzolí. Existence Ubuntu-Studio společenství nám pomohlo, k našemu rozhodnutí o snížení Pro-Tools, a přechodu na Ardour a Audacity na všech našich pracovních stanicích."