Ubuntu umožňuje pokročilý počítačový výzkum smrtelných nemocí

Poskytování odborné přípravy výzkumných pracovníků v rozvojových zemích - Ubuntu byla první volbou pro Wellcome Trust Sanger Institute.

Pozadí

Wellcome Trust Sanger Institute je charitativní organizace, která stojí v čele výzkumu v oblasti studia genomů významných světových smrtelných nemocí jako jsou malárie, tyfus a kožní stafylokokové onemocnění MRSA. Trust nabízí zdarma workshopy do zemí v rozvojovém světě, přičemž jejich výzkumná školení se aktualizují v rychle se měnícím prostředí analýz, a poskytují mechanismy tak, aby udržely krok s novým vývojem. V červnu roku 2006 Trust rozběhl první projekt z jejich dílny v Uruguayi. Samozřejmě za předpokladu, že k úvodu do bioinformatiky byly nástroje volně dostupné na internetu. Konference se zaměřila především na lidské údaje o genomu a dali studentům na školení volnou ruku v používání veřejných databází a on-line nástrojů pro sekvenční analýzu. Kromě odborné přípravy výzkumných pracovníků z celé Jižní Ameriky Wellcome Trust přispěl Institutu de Higiene v Uruguay vyspělými počítači, které jsou nezbytné pro analýzu genomů.

Obchodní výzva

Instituto de Higiene zřídilo stálou školicí počítačovou místnost, ta slouží také jako centrum pro semináře v Jižní Americe. Institutes Informatics Systems Group potřebovala zajistit, aby bylo možné instalovat počítačovou učebnu a sítě, kdekoli na světě, kde je dostupné spolehlivé elektrické a internetové připojení. To byl okamžik, kdy přišlo na scénu Ubuntu.

Ubuntu řešení

Systems Group integrovala Ubuntu do flexibilní, samoobslužné školící místnosti, která byla dostatečně snadná ke spravování pro místní zaměstnance. Ubuntu je instalováno na pracovní stanice automaticky ze serveru na síti. Andrew Flint, starší systémový inženýr řekl: "Pro školící střediska, jsme vybrali Ubuntu, protože staví na stabilním softwaru pro správu balíků z Debian, který se používá na Sanger Institutu. A protože má mimo balíčků podporu pro širší škálu hardware a místní jazyky." Dále pokračuje: "Ubuntu běží na open source software, na kterém jsou kurzy založeny, běží na širší škále hardware než jiné linuxové distribuce. Rovněž mi umožňuje automatizovat rutinní úkoly, jako je aktualizace softwaru, který umožňuje pracovníkům přímo na místě soustředit se především na vědu a výuku a nikoli na administraci systému."

Výsledek

Školící vstupní počítač se dvěma rozhraními, vytváří privátní sít k připojení k širší veřejné síti pomocí SmoothWall Express gateway / firewall. Školící uživatelské účty, software a data jsou ukládány na dva vzdělávací servery, jeden Ubuntu a jeden Microsoft Windows. Uživatelé se přihlašují na pracovní stanice pomocí dual boot Linux / Windows. V návaznosti na semináře v Uruguayi, Wellcome Trust instaloval Ubuntu ve školící místnosti a dosadil ho dále v Kilifi v Keni v listopadu 2006. Další místa jako Vietnam, Thajsko a Malawi budou následovat v nejbližší době.