Školení a kurzy

Pro zájemce, kteří by se rádi naučili pracovat s Ubuntu, či si prostě přejí prohloubit znalosti v oblasti informačních technologií, nabízíme různé školení a kurzy.

Aktuální nabídka školení

Seznámení s Ubuntu pro začátečníky

Půldenní kurz pokrývající základy práce s Ubuntu. Probereme spolu práci v prostředí Unity, základní nastavení systému pomocí grafických nástrojů, instalaci aplikací, práci se s externími úložišti dat (flash disky, CD/DVD disky...), zálohování dat a základy práce v terminálu.

Práce v Ubuntu pro pokročilé

Jednodenní kurz určený pro zkušenější uživatele se zájmem o podrobnější znalosti systému. Náplní kurzu je podrobné seznámení s možnostmi práce v terminálu, pokročilé metody instalace aplikací, správa systému z příkazové řádky, správa a vytváření diskových oddílů, správa systému pro více uživatelů, pokročilé zálohování a šifrování.

Podrobnou strukturu tohoto kurzu v současné době teprve připravujeme. V případě zájmu o tento kurzu vyplňte níže uvedený formulář.

Pokročilá instalace Ubuntu

Jednodenní kurz určený pro uživatele, kteří se chtějí seznámit se všemi možnostmi instalace Ubuntu. Součástí kurzu je kompletní instalace Ubuntu včetně méně obvyklých situací jako využití více disků (LVM, RAID, btrfs) či šifrování, seznámení s možnostmi ovlivnění instalace pomocí bootovacích parametrů a módů instalátoru, instalace v textovém prostředí a základní seznámení se síťovou a automatickou instalací.

Podrobnou strukturu tohoto kurzu v současné době teprve připravujeme. V případě zájmu o tento kurzu vyplňte níže uvedený formulář.

Základy Ubuntu na serveru

Jednodenní kurz obsahující základní představení provozování Ubuntu na serveru. Kurz se zaměřuje na možnosti Ubuntu jako webového serveru s použitím Apache, PHP a databáze MySQL.

Podrobnou strukturu tohoto kurzu v současné době teprve připravujeme. V případě zájmu o tento kurzu vyplňte níže uvedený formulář.

Vlastní web s CMS Drupal

Půldenní kurz představující základní možnosti systému Drupal, který umožňuje snadnou tvorbu osobních i firemních stránek a blogů. Součástí kurzu je představení systému Drupal verze 7, instalace, základní nastavení, instalace doplňkových modulů a motivů vzhledu a práce se systémem (vkládání obsahu, správa uživatelů...).

Podrobnou strukturu tohoto kurzu v současné době teprve připravujeme. V případě zájmu o tento kurzu vyplňte níže uvedený formulář.

Místo konání

Školení se konají v prostorách společnosti Via Witting s.r.o, OC SAPA v Libušské ulici č.p. 319 na Praze 4.

V učebně je 10 míst, je vybavena projektorem a u každého stolu je k dispozici elektrická zásuvka a samozřejmostí je i připojení k Internetu.

Fotografie školící místnosti

Termíny školení

Aktuálně jsou vypsány tyto termíny školení:

  • Omlouváme se, aktuálně nejsou vypsány žádné termíny školení. 

Školení se konají vždy o víkendu, přesné časy závisí na konkrétním školení a jeho délce.

Komentáře

Školení Ubuntu pro začátečníky se mi líbilo, Náplň odpovídala mým představám a je plně dostačující pro běžného uživatele. Pokud se bude konat školení pro pokročilejší, tak počítám s účastí.

Jansa

Ahoj,
školení se mi velice líbilo. Vše bylo velice srozumitelně a pochopitelně popisováno.
Toto školení bych doporučil všem nováčkům v operačním systému Ubuntu. Líbilo se mi, že zde byly popsány opravdu ty nejzákladnější postupy v ovládání PC.
Co se týče mě osobně, nejsem ve světě linuxu nováčkem. Musím ocenit, jak Vojta a Radek vše trpělivě vysvětlovali, potěšil mě osobní přístup ke každému účastníkovi kurzu. Oba měli též dobrý smysl pro humor, který průběh celého školení příjemně odlehčoval.
Pokud bude realizován některý z "pokročilejších" školení, rád bych se ho také opět zúčastnil.

tt

Se školením jsem byl spokojen, dozvěděl jsem se potřebné základní informace o systému, které dostačují pro běžnou práci. Veškeré mé dotazy byly zodpovězeny. Určitě bych školení doporučil.

Ačkoli s Ubuntu již nějakou dobu pracuji, školení pro začátečníky mi bylo velkým přínosem. Přestože se v dopoledním bloku probíraly věci opravdu základní, na které si průměrný uživatel pravděpodobně přijde i sám, protože Ubuntu je systém jasný a přehledný, přesto jsem se dozvěděla spoustu užitečných vychytávek, o kterých jsem neměla potuchy. V odpoledním bloku už se probírala témata, ve kterých jsem úplně jasno neměla. Na všechny mé otázky bylo odpovězeno, na zajímavé dotazy ostatních také, takže jsem se poučila i z dotazů, které mě samotnou nenapadly. Na co jsem dříve potřebovala rady druhých, teď zvládám sama, protože jsem získala základní přehled o funkcích systému. Chtěla bych poděkovat organizátorům za možnost se zúčastnit, a již se těším na školeni pro pokročilé.

Jedním slovem paráda...a kdybych to měla rozepsat, tak...pokud jsem se od počítače nemohla odtrhnout do teď, po tomto školení ho už nebudu vypínat vůbec. Naučila jsem se rozšířenému nastavení počítače, které dopomůže k přehlednější a snadnější práci. Děkuji pánům za ochotu a trpělivost.

Dne 12. července 2014 jsem se zúčastnil spolu se svou ženou školení Ubuntu pro začátečníky. Nepatřím mezi úplné začátečníky v používání Ubuntu, ale hodil se pro mou manželku, kterou se snažím přesvědčit k používání Ubuntu :-) .
S probíhajícím kurzem jsem byl spokojený, přestože jak jsem psal výše, nejsem úplný začátečník. Vždy se mi líbí, když vidím jak k běžným záležitostem při práci s Ubuntu či k řešení nějakých problémů přistupuje někdo daleko pokročilejší a je to pro mě inspirující. (Mimochodem k napsání ć v Ubuntu 14.04 opravdu stačí stisknout mrtvou klávesu pro čárku a c :-) )

Google+