Zapojte se

Ve světě Ubuntu, stejně jako všude kolem svobodného softwaru, je jednou z nejdůležitějších věcí komunita a především lidé, kteří ji tvoří. Na celém světě dobrovolníci zapálení pro myšlenky Ubuntu věnují svůj čas a elán jeho vylepšování a rozšiřování mezi ostatní.

Česká komunita je jen malým kolečkem v soukolí mezinárodní komunity Ubuntu, ale snažíme se co nejlépe přispívat ke společnému cíli, kterým kvalitní svobodný operační systém dostupný pro všechny. K naplnění tohoto cíle může pomoci každý, i vy. Není třeba žádných speciálních znalostí nebo zkušeností - přivítáme pomoc od kohokoli a i pár hodin týdně může být velkým příspěvkem.

Koho hledáme

Hledáme kohokoli s chutí a motivací se zapojit. Co přesně budete dělat a kolik času tomu věnujete, závisí jen na vás. Oceníme samozřejmě zájemce o dlouhodobou spolupráci, ale vítáme i spolupráci jednorázovou. Očekáváme pouze odpovědný přístup a schopnost spolupracovat na větších projektech s ostatními. Nebojte se, pokud nemáte žádné speciální znalosti ani schopnosti - pomoci může opravdu každý a u mnohých projektů můžeme nabídnout odborné vedení.

Při spolupráci očekáváme, že se budete řídit jednoduchými Pravidly chování - jedná se především o zodpovědný přístup a dodržování smluvených termínů (případně včasné upozornění na problémy s tímto).

Velmi si vážíme jakékoli pomoci, nebojte se nás kontaktovat na info@ubuntu.cz.

Kde a jak se zapojit

Naše komunita má relativně velký záběr a je tedy opravdu „z čeho vybírat“.

  • překlad (lokalizace) Ubuntu do češtiny (nebo slovenštiny);
  • překlad dokumentace a návodů z angličtiny nebo jiných jazyků (němčina, francouzština...);
  • tvorba české (a slovenské) komunitní dokumentace;
  • aktivní účast v komunitní on-line podpoře;
  • tvorba propagačních materiálů;
  • úprava a vylepšování našich webů po grafické, obsahové i technické stránce;
  • psaní novinek pro Ubuntu.cz a další;
  • pomoc při organizaci akcí;

Zde jsme uvedli jen některé příklady, na konkrétní podobě spolupráce se vždy nejlépe dohodneme společně. Vítáme samozřejmě i vaše vlastní nápady, které by mohly pomoci Ubuntu v Česku.

Velmi si vážíme jakékoli pomoci, nebojte se nás kontaktovat na info@ubuntu.cz.

Odměna

Jakožto nezisková organizace nemáme prostředky pro finanční odměny pro dobrovolníky. Odměnu můžeme poskytnout jinými způsoby než finančně, ale vaší hlavní odměnou zůstává dobrý pocit z přispění k dobré věci. Nabídnout můžeme například: potvrzení praxe v neziskové organizaci, slevy na zboží sdružení a našich partnerů a další.

Odkazy