Ubuntu pro podnikání

Ubuntu server

Ubuntu je skvěle připraveno i pro náročné podnikové prostředí. Díky podpoře společnosti Canonical, můžete mít i kvalitní - placenou - podporu na všech úrovních.

Ubuntu je vhodné i pro konečné prodejce počítačových sestav, ti totiž rozšíří svůj sortiment, získají náskok před konkurencí a budou mít zákazníkům, kteří nechtějí Windows, nebo nemají na jeho legalizaci peníze - a chtějí systém legální, stále co nabídnout. Ubuntu je k dispozici i na lisovaných CD.

Ubuntu a Windows

Ubuntu umí pracovat ve Windows sítích a pomoci Wine i s Windows programy. Kancelářský balík obsažený v Ubuntu si obstojně poradí i se soubory MS Office, spousta „jen pro Windows řešení“ má své alternativy fungující na Ubuntu a Linuxových systémech nativně.

Životní cyklus vydání Ubuntu

Verze pro server

Serverová verze Ubuntu je postavená na kvalitních základech Debianu, který je znám pro svoje robustní serverové instalace - má silnou tradici spolehlivého výkonu a předvídatelného vývoje.

Integrovaná a bezpečná platforma

S tím, jak roste Váš podnik, roste i Vaše síť. Je třeba nasadit další aplikace, spustit více serverů. Serverová verze Ubuntu nabízí podporu běžných konfigurací a společně s dobře integrovaným prostředím značně zjednodušuje a urychluje proces nasazení Linuxového serveru pro obsluhu běžných služeb: e-mail, web, DNS, souborový server nebo správa databáze.

Ubuntu server

Nejdůležitější vlastností převzatou z tradice Debianu je bezpečnost výchozí instalace. Ubuntu server nemá po instalaci otevřeny žádné síťové porty a obsahuje pouze nejnutnější software potřebný k bezpečnému běhu serveru. Tisíce dalších, volitelných aplikací pro Váš Ubuntu server lze snadno doinstalovat prostřednictvím internetu.

Cloud computing

Ubuntu drží krok v nejnovějších trendech, pomocí cloudu můžete mít celou podnikovou infrastrukturu „virtuální“ a programy i celý systém spouštět na dálku. Výhodou takového řešení je velká úspora nákladů

Nižší celkové náklady na vlastnictví s automatickou instalací LAMP

Během 15 minut, což je běžná doba potřebná k instalaci Ubuntu serveru, můžete mít připraven server pro použití v populární kombinaci LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP). Jedině s Ubuntu serverem je tato předkonfigurace dostupná již během instalace.

Předintegrace LAMP odstraňuje nutnost instalace a konfigurace každé ze čtyř součástí zvlášť, která jinak vyžaduje zkušeného administrátora a je časově náročná. Výsledkem je zvýšení bezpečnosti, snížení rizika chybné konfigurace a úspora času, což vede ke snížení celkových nákladů na vlastnictví.

Eliminujte náklady na aktualizace jednotlivých pracovních stanic

Ubuntu obsahuje/podporuje LTSP-5 (Linux Terminal Server Project). LTSP-5 Vám v porovnání s typickým IT nasazením nabízí jednodušší instalaci a správu. Centralizací všech dat na serveru se podstatně snižují náklady na aktualizaci jednotlivých pracovních stanic k zajištění jejich bezpečnosti.

Landscape systems management

Placená služba Canonicalu, která umožní snadnou a centrální správu sítě a jednotlivých počítačů.

Podporované architektury

Ubuntu pro server podporuje architektury x86, AMD64, UltraSPARC T1 a OpenPower (Power5).

Seznam certifikovaných počítačů naleznete na stránkách www.ubuntu.com/certification

Materiály v angličtině

Přečtěte si víc o technologiích a službách: white-papers.

Ubuntu pro Business: www.ubuntu.com/business.

Oficiální Ubuntu e-shop: shop.canonical.com.

Stáhnout Ubuntu pro server »