13.10.2011 - Vydáno Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot

Tým Ubuntu hrdě oznamuje vydání nové verze Ubuntu s označením 11.10 Oneiric Ocelot.

Další půl rok je za námi, což také znamená nové vydání Ubuntu, tentokráte nesoucí název Oneiric Ocelot. V Ubuntu 11.10 již naleznete prostředí Unity jako jediné hlavní uživatelské prostředí. Pro počítače bez podpory 3D akcelerace je určeno "záložní" Unity 2D funkčně a vzhledově shodné se svým "3D" bratříčkem. Unity doznalo drobných změn především ve vzhledu a ovládání. K výraznějším změnám došlo na poli výchozích aplikací v Ubuntu - zařazení zálohovacího nástroje Déjà Dup, emailového klienta Thunderbird (který ve výchozí instalaci nahradil Evolution) a naopak vyřazení videoeditoru PiTiVi a správce balíků Synaptic. Mezi další novinky patří přepracované Centrum softwaru s kompletně novým vzhledem, nový správce přihlašování LightDM a další. Podrobnější informace naleznete v našem průvodci novinkami nebo v některé z četných recenzí na známých linuxových portálech.

Další informace

Odkazy pro stahování

Na Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot můžete samozřejmě přejít i ze starších verzí Ubuntu. Pomoci vám může český návod k přechodu.

Příručka Ubuntu 11.10

Ivan Bíbr se svým týmem opět pracuje na přípravě oblíbené české příručky k Ubuntu a vypadá to, že česká kniha i český remix budou dostupné nejen jako placený produkt, ale budou též uvolněny ke stažení zdarma.

Release Party

Pokud vás zajímají novinky v Ubuntu 11.10 a další věci kolem Ubuntu, přijďte 29. října na Ubuntu Release Party v královéhradecké restauraci Rychtářka. Přednášky s tematikou Ubuntu, představení Oneiric Ocelot, CD, diskuse...

Obsah: