26.4.2012 - Vydáno Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Tým Ubuntu hrdě oznamuje vydání nové verze Ubuntu s označením 12.04 Precise Pangolin

Další půl rok je za námi, což také znamená nové vydání Ubuntu, tentokráte nesoucí název Precise Pangolin. Nové Ubuntu 12.04 je především ve znamení úprav a dolaďování prostředí Unity, které se v Ubuntu již pevně usadilo. Z novinek můžeme jmenovat zajímavou nabídku HUD umožňující procházet nabídky aplikací vyhledáváním, přehlednější možnost nastavování Unity nebo podporu pro vyhledávání videí v nabídce Dash. V oblasti hardwaru byla přidána podpora zařízení ClickPad a přidána nastavení pro lepší práci s více monitory. Podrobnější informace naleznete v našem průvodci novinkami nebo v některé z četných recenzí na známých linuxových portálech.

Další informace

Odkazy pro stahování

Na Ubuntu 12.04 Precise Pangolin můžete samozřejmě přejít i ze starších verzí Ubuntu. Pomoci vám může český návod k přechodu.

Release Party

Pokud vás zajímají novinky v Ubuntu 12.04 a další věci kolem Ubuntu, přijďte 12. května na Ubuntu Release Party do Školícího centra SiliconHill v Praze na Strahově. Přednášky s tematikou Ubuntu, představení Precise Pangolin, CD, diskuse...

Obsah: