28.4.2011 - Vydáno Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Tým Ubuntu hrdě oznamuje vydání nové verze Ubuntu s označením 11.04 Natty Narwhal.

Další půl rok je za námi, což také znamená nové vydání Ubuntu, tentokráte nesoucí název Natty Narwhal. Nejnovějším výsledkem práce vývojářů Ubuntu je nové uživatelské rozhraní Unity, které přináší výrazné změny do ovládání počítače a za svou krátkou historii si našlo již řadu zastánců, ale také velké množství odpůrců. Kromě Unity se můžeme těšit na nový multimediální přehrávač Banshee, kancelářský balík LibreOffice ve verzi 3.3.2 nebo nový Firefox 4. Mezi další novinky patří aktualizovaný instalátor Ubiquity, Centrum softwaru s podporou hodnocení a recenzování jednotlivých aplikací a vylepšený kontrolní panel pro Ubuntu One. Podrobnější informace naleznete v našem průvodci novinkami nebo v některé z četných recenzí na známých linuxových portálech.

 1. Recenze na LinuxEXPRES.cz
 2. Recenze na Root.cz

Odkazy pro stahování

 1. Stahovat můžete z Ubuntu.cz
 2. Další česká zrcadla
  1. Silicon Hill ČVUT
  2. UPC ČR a.s.
  3. IGNUM CZ
  4. Releases.ubuntu.cz
 3. Vzhledem k očekávanému přetížení serverů doporučujeme využít sítě BitTorrent - torrent.ubuntu.com:6969

Na Ubuntu 11.04 Natty Narwhal můžete samozřejmě přejít i ze starších verzí Ubuntu. Pomoci vám může český návod k přechodu.

Pokud vás zajímají novinky v Ubuntu 11.04 a další věci kolem Ubuntu, přijďte 7. května na Ubuntu Release Party v Ostravské ZŠ J. Valčíka. Přednášky s tematikou Ubuntu, představení Natty Narwhal, CD, diskuse...

Obsah: