Komerční podpora

Pokud vám nevyhovují možnosti komunitní podpory, máte možnost využít některou z možností komerční (placené) podpory. Tato forma je určena především pro firemní zákazníky, ale je nabízena i pro uživatele osobních počítačů - záleží tedy jen na vašich preferencích.

Canonical

Oficiální podporu pro Ubuntu poskytuje společnost Canonical Ltd. (sponzor vývoje Ubuntu), a to zatím pouze v angličtině.

Canonical Ltd.

Osobní počítače

Pro osobní počítače poskytuje Canonical telefonickou a emailovou podporu nazvanou Ubuntu Advantage Desktop. K dispozici jsou dva balíčky - Standard (podpora pro instalaci, aplikace a správu systému) a Advanced (navíc podpora pro virtualizaci a vývojářské nástroje). Standardní podporu je možné pořídit za 105 dolarů na rok.

Servery

Pro serverové nasazení nabízí Canonical rozličné služby (a to včetně cloud computingu). Pro podrobné informací navštivte oficiální stránky Ubuntu. Základní podporu je možné pořídit již od 320 dolarů na rok.

Čeští poskytovatelé

V Česku Canonical ani žádný z jeho oficiálních partnerů podporu neposkytuje. Existuje však několik subjektů, které se profesionální podpoře pro uživatele Ubuntu věnují.

  • LinuxServices nabízí individuální komerční podporu pro jednotlivce i firmy.
  • LinuxMarket poskytuje profesionální instalaci, včetně instalace ovladačů a aktualizací. 

Specializujete se na podporu pro Ubuntu na desktopu a nejste zde uvedeni? Dejte nám vědět!

Seznam linuxových profesionálů

Sdružení CZLUG před časem vytvořilo seznam linuxových profesionálů, kteří jsou schopni nainstalovat (případně i provést základní nastavení) různých linuxových distribucí. Pokud si tedy nevíte rady s instalací Ubuntu, můžete využít služeb některé z firem nebo jednotlivců z vašeho okolí.