Ubuntu - systém který jste hledali

Svižný, jednoduchý, volně šiřitelný systém Ubuntu běží na milionech stolních počítačů, notebooků a serverů po celém světě.

Ubuntu má všechno, co k běžné práci potřebujete. Bude pracovat s vašimi soubory, tiskárnou, digitálním fotoaparátem i MP3 přehrávačem. Ubuntu má v repozitářích tisíce programů a zajímavých utilit dostupných zdarma.

Vyzkoušet Ubuntu online

Ubuntu Operating system
Spouštěč

Dok (Launcher) Získejte jednoduchý přístup k vašim oblíbeným programům s našim novým spouštěčem. Můžete přeskupovat, přidávat a odebírat programy dle vašich potřeb jednoduše a přehledně.

Menu

Hlavní menu (Dash) Hlavní menu Unity vám umožní efektivněji a rychleji najít to co hledáte, ať jde o soubory, nebo programy. Menu je vhodné i pro méně počítačově zdatné uživatele.

Plochy

Pracovní plochy (workspaces) Novým systémem přepínání pracovních ploch vám pomůže lépe organizovat vaši práci s více okny. Můžete tak pomocí ploch jednoduše oddělovat různé typy práce od sebe.

S Ubuntu nepotřebujete instalovat spoustu zbytečných programů ke každému zařízení, stačí pouze připojit a vše se automaticky rozpozná.

Centrum softwaru

Snadný přístup k tisícům svobodných aplikací.

Z připravených kategorií softwaru jednoduše vyberte aplikaci, kterou chcete použít, a Centrum softwaru pro Ubuntu vám ji přidá do počítače.

To vše zdarma, bezpečně a bez dalších starostí.

Oblíbený software:

Gimp Editor obrázků Gimp

Jokosher Hudební editor Jokosher

Stellarium Stellarium - 3D planetárium

Centrum softwaru pro Ubuntu

Email a chat

Díky IM klientu Empathy můžete snadno zůstat v kontaktu se svými přáteli prostřednictvím sítí ICQ, Yahoo, Gmail, MSN, Jabber, AOL, QQ a mnoha dalších.

O svou elektronickou poštu se jednoduše postaráte díky všestrannému poštovnímu klientu Mozilla Thunderbird.

Obsažený software:

Empathy Komunikátor Empathy

Mozilla Thunderbird Mozilla Thunderbird

Podporovaný software:

Skype Skype

Email a komunikace v Ubuntu

Prohlížení Internetu

Ubuntu obsahuje moderní internetový prohlížeč Mozilla Firefox, se kterým můžete Internet procházet rychle, jednoduše a především bezpečně. S pomocí nástroje Centrum softwaru si můžete vybrat i jiné oblíbené prohlížeče jako je Opera nebo Google Chrome.

Obsažený software:

Mozilla Firefox Webový prohlížeč Firefox

Podporovaný software:

Adobe Flash Flash

Internetový prohlížeč Firefox
Ubuntu je postavené na tzv. open-source modelu, kde neplatíte za produkt, ale za rozšiřující služby na produkt navázané.

Správa fotografií

Pro snadnou správu vašich fotografií je pro vás připraven intuitivní program Shotwell - stačí připojit fotoaparát, mobil nebo vybrat fotografie uložené na disku. Fotografie můžete snadno organizovat, upravovat nebo nahrávat na Internet pomocí populárních služeb jako Picasa, Facebook a Flickr.

Obsažený software:

Shotwell Správce fotografií Shotwell

Správa fotografií v Ubuntu

Hudba a video

S Ubuntu můžete snadno přehrávat různé druhy hudby i videa. Obsažené aplikace vám umožňují i přímý přístup k obsahu ze serverů jako YouTube, LastFM nebo Jamendo. K dispozici je například i Spotify.

Obsažený software:

Totem Přehrávač filmů Totem

Banshee Přehrávač hudby Banshee

Multimédia v Ubuntu

Kancelářské aplikace

Kancelářský balík Libre Office (náhrada Open Office) poskytuje veškeré nástroje potřebné pro práci s dokumenty, tabulkami, prezentacemi i jednoduchou grafikou. Je plně kompatibilní s balíkem Microsoft Office a představuje tak komplexní základ každého kancelářského i domácího počítače.

Obsažený software:

Ubuntu One Libre Office

Kancelářský balík Libre Office

Hry a zábava

S Ubuntu si můžete zahrát oblíbené hry, které máte v knihovně aplikace Steam nebo GOG Galaxy! Velký výběr her také čeká v Centru Software Ubuntu!

Podporovaný software:

Steam Steam

GOG Galaxy GOG Galaxy