Ubuntu

Komunita Ubuntu

Komunitu Ubuntu tvoří jednotlivci i týmy pracující na různých součástech distribuce, poskytují rady a technickou podporu a pomáhají prosazovat Ubuntu v širší veřejnosti.

Pomoc

Nápověda

Pokud potřebujete pomoci s Ubuntu, jste na správném místě. Nejlepší návody k Ubuntu jsou v oficiální dokumentaci Ubuntu, na globální komunitní wiki a nebo na naší wiki.

K oficiální dokumentaci se dostanete klepnutím na odkaz výše a nebo přímo ze systému z nabídky Systém → Nápověda a podpora nebo z nabídky Nápověda každého programu.

Komunitní podpora

Pokud vám nápověda ani dokumentace nepomohly, nebo řešíte nějaký opravdu zapeklitý problém, nabízíme vám zcela zdarma svou pomoc na našem fóru. Stačí napsat. Pokud dáváte přednost komunikaci v angličtině, můžete se s problémem obrátit na Ubuntu Forums nebo Launchpad.

Ubuntu v České republice a na Slovensku

Československá komunita je jednou z místních komunit, tzv. LoCo týmů (z anglického Local Community). Sdružujeme se okolo stránek Ubuntu.cz a především našeho fóra.

Organizace

Zatímco mezinárodní komunita Ubuntu má relativně pevně danou strukturu a hierarchii vedení, v naší lokální komunitě je situace poněkud volnější. Role jsou sice rozděleny na fóru (administrátoři a moderátoři), wiki (správci) i v překladatelském týmu, celkově se ovšem naše komunita řídí principy meritokracie. To znamená, že rozhodují aktivní členové, kteří jsou ostatními respektováni pro svou práci a „zásluhy“. Všichni se ale samozřejmě řídíme nějakými pravidly.

Zapojte se

Komunita není jen o sdružování a společných zájmech, ale také o společné práci. Ve světě Ubuntu, stejně jako všude kolem svobodného softwaru, je software, překlady, dokumentace, propagace a mnoho dalšího prací tisíců lidí ze všech koutů světa.

Československá komunita je jen malým kolečkem v soukolí mezinárodní komunity Ubuntu, ale snažíme se co nejlépe přispívat ke společnému cíli, kterým je kvalitní svobodný operační systém dostupný pro všechny. K tomu může pomoci každý a není potřeba mít ani žádné speciální znalosti nebo zkušenosti. Přivítáme pomoc od kohokoli a i pár hodin může být velkým příspěvkem.

Máme relativně velký záběr a je opravdu „z čeho vybírat“:

To jsou jen některé příklady, na konkrétní podobě vaší spolupráce se vždy dohodneme společně. Vítáme i vaše vlastní nápady, které by mohly Ubuntu pomoci. Neváhejte tedy a zapojte se také, i velmi málo může pomoci. Napište nám na info@ubuntu.cz. :)